Vaše škola pečuje o vztahy mezi dětmi

Vážení a milí rodiče, přáli byste si, aby vaše děti uměly dobře zvládat konflikty a vnímat a a respektovat hranice sebe sama i druhých? Máme pro vás dobrou zprávu. Přesně toto si přejí i učitelé vašich děti. Chtějí podpořit odvahu a sílu vašich dětí umět řešit nelehké situace, kdy se třeba pohádají s kamarádem, a chtějí jim pomoci vnímat a ustát jinakost. Proto právě teď vyráží učitelé s vašimi dětmi na veliké dobrodružství - plnit odvážné mise ve světě DOBRONAUTŮ. Čeká na ně dobrodružství a učení v jednom.

O programech

DOBRONAUTI: Zpátky v čase učí děti zvládat dobře a samostatně konflikty a vztek. Tento edukačně-preventivní program je určený primárně pro 3.–7. třídu ZŠ. Žáci se při něm vydávají ve třídě na tzv. mise, kde mají za úkol řešit zapeklité situace, kdy se mezi sebou děti pohádaly a objevují při tom vlastní strategie, jak konflikty ustát. Účinnost programu při dlouhodobémprověřil i nezávislý odborný výzkum.

DOBRONAUTI: Hvězdný tým učí děti přemýšlet o odlišnostech – svých i druhých – bez negativního odsouzení, podpoří chuť zajímat se o ostatní, naslouchat a přitom vnímat a respektovat vlastní hranice. Tento edukačně-preventivní program jee určený primárně pro 2.–5. třídu ZŠ. Žáci se při něm vydávají na tzv. hvězdářskou stezku, kde trénují dovednosti k tomu, aby dokázaly lépe porozumět sobě i druhým.

Co děti čeká?

Oba programy mají podobu napínavé hry, která děti postupně učí pochopit problematiku konfliktů a jinakosti mezi lidmi - všímat si jich a umět je zvládat. Děti si společně hrají na agenty, kteří umí cestovat v čase a dokážou zlepšovat vztahy mezi lidmi. Seznamují se s různými aktéry, jejich osudy a trablemi, které zažívají, a společně hledají cesty, jak by mohli situace zvládat lépe.

V rámci progamu děti pracují s kartami, ale také si pouští různé audiovizuální materiály. O tom, co společně hrají a prožívají, si intenzivně povídají. Při dlouhodobé práci ve třídě děti prohlubují poznání sebe sama i spolužáků, spolupráci, akceschopnost a samostatnost.

Program mohou děti zažít ve 2 možných podobách:

  • jako jednorázový 3hodinový preventivní program, který vedou odborníci Dobronautů
  • jako dlouhodobý preventivní program, který vedou vyškolení učitelé a odborníci ze školy

Co se děti naučí?

  • Zjistí, jak dobře reagovat na negativní emoce, agresi nebo jinakost druhých. Prozkoumají, jak se dobře vypořádat s vlastním naštváním, nebo s tím, když se cítí samy špatně.
  • Rozvinou svou samostatnost, poznání sebe samých i vnímavost k ostatním.
  • Podpoří své komunikační dovednosti, schopnost argumentace i spolupráce.

Učitelé a další odborníci ve škole, kteří pečují o pohodu vašich dětí, navíc díky programům citlivě nahlédnou na individualitu každého dítěte a lépe porozumí celé třídě jako celku. Díky tomu tak budou moci lépe pomáhat tam, kde je potřeba.

Vážení a milí rodiče, je možné, že s vámi děti budou chtít, co prožívají ve škole při hře, sdílet. Bude skvělé, pokud je vyslechnete a budete si s nimi o tom povídat. A pokud byste měli jakékoliv otázky k programu, obraťte se na třídního učitele vaší třídy. Anebo se ozvěte s důvěrou přímo nám.

Získejte ZDARMA aktivitu "Společně finišujeme" pro pohodu na konci roku

Už letííí… váš dotaz do naší schránky.

Během pár dní se vám ozveme a vše zodpovíme.

Děkujeme, že máte zájem o účinnou prevenci. Vaši DOBRONAUTI

Už letííí… báječná aktivita do Vašeho mailu.

Za pár minut tam mrkněte. Pokud byste ji nenašli, raději zkontrolujte i SPAM.

Užijte si aktivitu společně s Vašimi žáky a ať Vám přinese co nejvíc užitku.
Až budeme mít nějaké další novinky ze světa Dobronautů, dáme Vám vcukuletu vědět.


VAŠI DOBRONAUTI

Povedlo se!

Vaše heslo bylo změněno.