Deník, se kterým děti poznají samy sebe

Vezměte své dítě na dobrodružnou cestu do jeho vlastní mysli. Stačí mu k tomu jen hlava, tužka, pastelky a jeden tajemný deník. S deníkem Souhvězdí mé mysli získá vaše dítě nejen větší pohodu, ale osvojí si něco, co se mu bude hodit po celý život chuť všímat si svých pocitů, potřeb i hranic a pečovat o sebe sama.

Ideální pro děti od 8 do 12 let.

Co deník dokáže?

Cítit se dobře a udržet si v sobě pohodu může být i pro děti pěkně těžké. Půjde jim to o dost lépe, pokud si začnou víc všímat toho, co se v nich děje. Deník Souhvězdí mé mysli vezme děti na objevnou cestu poznávání sebe sama. Pomůže jim pochopit jejich vlastní emoce, vnitřní hranice, silné a slabé stránky a přivede je k důležitosti péče o sebe sama.

  • Děti získají přehlednou mapu pro zkoumání sebe sama.
  • Objeví důležité oblasti ve své mysli.
  • Pomůže jim uvědomit si a zorientovat se ve svých pocitech.
  • Podpoří jejich chuť všímat si toho, co se v nich děje.
  • Dá jim chuť i odvahu povídat si o pocitech, potřebách, hranicích i sebepéči s blízkými.

Dítě prozkoumá 4 veledůležité oblasti

 

Umět přijímat a ovládat emoce.

Dítě si bude víc všímat a rozumět tomu, co cítí. Začne přemýšlet o tom, jaké pocity často zažívá, po jakých touží a jak proměňují jeho tělo. Zjistí, jak se vypořádat s nepříjemnými pocity a vymyslí i vlastní strategie, jak reagovat v situacích, kdy mu není dobře.

 

Umět pečovat o své potřeby.

Dítě si bude víc všímat toho, co je pro něj důležité, aby se cítilo dobře. Zjistí, že potřeb má spoustu a že se týkají různých oblastí jeho života. Objeví, jaké věci ho těší a kterým chce věnovat svůj čas a pozornost. Naučí se, jak dopřávat odpočinek svému tělu.

 

Umět chránit své hranice.

Dítě bude objevovat vlastní hranice a jejich smysl. Zamyslí se nad tím, co a kdo je mu blízko, kdy se cítí bezpečně a kdy ne. Navrhne si svůj vlastní kouzelný ochranný oblek. Natrénuje, jak umět říct "ne". A popřemýšlí i nad tím, zda některé hranice není dobré občas trochu posunout.

Umět se otevřít pro rozvoj.

Dítě bude objevovat své silné i slabší stránky. Zamyslí se nad tím, jak je zlepšit. Uvědomí si, že každý o sobě někdy pochybuje a že je přirozené toužit po úspěchu. Vytvoří si svou oblohu hvězdných úspěchů i strom svých zájmů a dovedností, po kterých touží.

Co všechno získáte?

Pro vaše dítko získáte:

  • Krásný plnobarevný deníkový sešit Souhvězdí mé mysli (fomát A4) – 59 stran ke zkoumání sebe sama a na nich 24 + 24 otázek a výzev k dalšímu objevování.
  • 4 karty souhvězdí (formát A5) – na 4 kartách si dítě může zakreslit svou cestu a bude mu připomínat důležitá poselství, které při vyplňování deníku objevilo.

Pro sebe získáte:

  • Přehledný manuál s tipy (formát A5), jak si můžete společně práci s deníkem užít. Najdete tam spoustu inspirativních otázek pro společné rozhovory a poznávání se.

Cena: 390 Kč
Součástí individuálního balení jsou i 4 karty souhvězdí a Manuál pro rodiče a blízké dítěte.

Konec snění. Otevírám mému dítku cestu k poznání vlastní mysli!

Chci deník koupit

Získejte ZDARMA aktivitu "Společně finišujeme" pro pohodu na konci roku

Už letííí… váš dotaz do naší schránky.

Během pár dní se vám ozveme a vše zodpovíme.

Děkujeme, že máte zájem o účinnou prevenci. Vaši DOBRONAUTI

Už letííí… báječná aktivita do Vašeho mailu.

Za pár minut tam mrkněte. Pokud byste ji nenašli, raději zkontrolujte i SPAM.

Užijte si aktivitu společně s Vašimi žáky a ať Vám přinese co nejvíc užitku.
Až budeme mít nějaké další novinky ze světa Dobronautů, dáme Vám vcukuletu vědět.


VAŠI DOBRONAUTI

Povedlo se!

Vaše heslo bylo změněno.